fbpx
csenuk
Senidah Senidah článek připravila - Lucie Gabčová
in INFO

Slovinská zpěvačka Senidah vydala 18.11.2022 své nové album s názvem Za Tebe. Album, které zcela jistě stojí za pozornost.

Senidah spojila vše, co má – svůj balkánský temperament, unikátní styl a v neposlední řadě svůj jedinečný hlas a dala tak po třech letech od svého posledního alba Bez Tebe (2019), vzniknout albu, které dokazuje, že ji není přezdíváno ''Diva Balkánu'' nadarmo.

Senida Hajdarpašić  známá pod svým uměleckých jménem Senidah je slovinská zpěvačka a skladatelka. V únoru 2011 vydala Senidah svůj debutový singl Pustinjom, ale posléze se připojila k electro soul-popové slovinské kapele Muff jako hlavní zpěvačka. Zpěvačka dosáhla regionální slávy vydáním svého singlu Slađana v březnu 2018 a v lednu roku 2019 za tuto skladbu získala cenu jakožto nejlepší Hip-Hop/Rap píseň roku. V březnu roku 2019 vydala své debutové album s názvem Bez Tebe a následovaly další velmi úspěšné singly včetně: Mišići, Kamikaza, 100% a Replay. Rok 2022 zahájila Senidah s novým singlem Behute, který vydala 28. ledna. Po této skladbě následovaly další například Jadnaja, Druga strana a Play With Heart, která se stala oficiální hymnou pro Mistrovství Evropy v házené žen 2022. To vše nasvědčovala, že se pravděpodobně chystá zpěvaččino nové album. Vydání nového alba s názvem Za tebe oznámila zpěvačka na svém Instagramu 18.11.2022. Nachází se zde celkem 15 skladeb. I zde je znát zpěvaččin rukopis- prvky hip-hopu, R&B, balkánského folkloru a ve skladbě Behute také například prvky španělské hudby, přičemž i v samotném videoklipu se zpěvačka stylizuje do toreadorky. Senidah poslouchám již delší dobu a za mě má tato zpěvačka v sobě neuvěřitelné charisma, které na Vás přenese a zcela si Vás obmotá svým příjemně chraplavým hlasem. Její album Ze tebe jsem si již poslechla a musím přiznat, že na mě velmi zapůsobilo zejména tím, že ani jedna skladba se sobě nepodobá, zpěvačka v každé skladbě vypraví zcela jiný příběh svým stylem, beaty a zejména tím, jaký pocit na Vás při poslechu skladba přenese, a to podle mého názoru není pro umělce zas tak jednoduchý úkol- neopakovat se a v každé skladbě přijít s něčím zcela originálním. Jak se říká hudba lidi spojuje, ať už pochází odkudkoliv a mluví jakýmkoliv jazykem.... I když slovinsky neumím i tak ke mně slova skladeb promlouvají. Závěrem bych Vám ráda album doporučila, zejména pokud rádi objevujete nové a zajímavé interprety a hudbu. A Senidah jakožto jeden ze skrytých hudebních pokladů Balkánu, určitě stojí za Vaši pozornost.

 

Senidah sahne adıyla tanınan Senida Hajdarpašić , Sloven şarkıcı-söz yazarı. Senidah, Şubat 2011'de ilk single'ı Pustinjom'u çıkardı, ancak daha sonra elektro soul-pop Sloven grubu Muff'a solist olarak katıldı.Senidah, Mart 2018'de single'ı "Slađana" ile bölgesel üne kavuştu. Şarkı, 2019 Müzik Ödülleri Töreninde Yılın Hip-Hop/Rap Şarkısı seçildi. Mart 2019'da Belgrad merkezli Bassivity etiketiyle piyasaya sürülen ilk stüdyo albümü Bez Tebe'nin baş single'ıydı. Sonra Mišići, Kamikaza, 100% ve Replay da şarkılar çok popüler oldu. Senidah, 2022 yılına 28 Ocak'ta yayınladığı yeni single'ı "Behute" ile başladı. Behute şarkısından sonra şarkıları Jadnaja, Druga strana ve Play With Heart yayınladı. Bütün bunlar belirtildi ki şarkıcının yeni albümünü muhtemelen hazırlanıyor. Şarkıcı, 18.11.2022 tarihinde Instagram hesabından Za tebe adlı yeni bir albüm çıkardığını duyurdu. Burada toplam 15 şarkı var. Burada da şarkıcının imzası tanınabilir - hip-hop, R&B, Balkan folkloru ve örneğin Behute şarkısında İspanyol müziğinin unsurları. Senidah'ı uzun zamandır dinliyorum ve benim için bu şarkıcının inanılmaz bir karizması var, bunu size aktaracak ve hoş boğuk sesiyle sizi tamamen kucaklayacak. Ze tebe albümünü dinlemiştim ve itiraf etmeliyim ki çok etkilenmiştim özellikle hiçbir şarkının birbirine benzememesi, her birinin üslubu, sesiyle ve özellikle hissiyatı ile bambaşka bir hikaye anlatması. Ve bence bu bir sanatçı için o kadar kolay bir iş değil - kendini tekrar etmemek ve her bestede bir şey orijinal yaratmak. Ne derler, müzik insanları bir araya getirir, nereden gelirlerse gelsinler, hangi dili konuşurlarsa konuşsunlar... Slovence bilmesem de şarkıların sözleri hala benimle konuşuyor. Sonuç olarak, özellikle yeni ve ilginç sanatçılar ve müzikler keşfetmeyi seviyorsanız, albümü size seve seve tavsiye etmek isterim. Balkanların gizli kalmış müzik hazinelerinden biri olan Senidah ise kesinlikle ilginizi çeker.

Media

youtube.com

World Radio

  • Nalaďte pár stanic a všude uslyšíte totéž. Ty samé a obehrané songy. My však věříme, že jak jiné formy umění, tak i hudba má být různorodá. Hrajeme kvalitní hity z celého světa, ale i méně známé songy všech dob.

    We European People, z.s. are a member of ERIAC.

    RÁDIO JE PROJEKTEM SPOLKU EUROPEAN PEOPLE, Z.S.

Kontaktujte nás

Thámova 221/7
Praha 8 Karlín, 168 00
Česká republika
Mobile: +420 705 969 611
www.worldradio.eu
facebook


Kdo jsme?

  • Rádio pro všechny národnostní menšiny žijící v České republice.
    Hrajeme hudbu z celého světa.

Zapamatovat
World Radio vás žádá o souhlas s používáním vašich údajů pro následující účely:
Personalizované reklamy a obsah, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoj produktů. Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení. Vaše osobní údaje budou zpracovány a informace z vašeho zařízení (soubory cookie, jedinečné identifikátory a další údaje zařízení) mohou být uchovávány, používány a sdíleny s dodavateli třetích stran, případně používány konkrétně tímto webem nebo aplikací. Někteří dodavatelé mohou zpracovávat vaše osobní údaje na základě oprávněného zájmu, proti kterému můžete vznést námitku pomocí možností níže. Souhlas můžete zrušit přejetím na odkaz v dolní části této stránky nebo v našich pravidlech ochrany soukromí.
Akceptovať vše
Zamítnout vše
Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení
Soubory cookie, identifikátory zařízení nebo jiné informace mohou být uchovávány nebo přístupné na vašem zařízení pro účely, které vám byly předloženy.
Akceptovat
Zamítnout
Výběr personalizovaných reklam
Personalizované reklamy se mohou zobrazit na základě profilu o vás.
Akceptovat
Zamítnout
Hodnocení výkonnosti obsahu
Je možné hodnotit výkonnost a účinnost obsahu, který vidíte nebo na který reagujete.
Akceptovat
Zamítnout
Používání přesných údajů o geografické poloze
Vaše přesné údaje o geografické poloze lze použít k podpoře jednoho nebo více účelů. To znamená, že vaše poloha může být přesná do několika metrů.
Akceptovat
Zamítnout