fbpx
csenuk
in INFO

Adventní období na Dvojce bude opět ve znamení bohatých kulturních zážitků

PRAHA (28. listopadu 2022) Včerejším Adventním zastavením u Ludmily odstartovala druhá městská část sérii předvánočních akcí, které radnice v tomto období pro své obyvatele již tradičně pořádá. Oblíbené jsou zejména adventní koncerty v kostelech se vstupem zdarma nebo možnost sportovního vyžití na veřejných kluzištích.

 

„Začíná čas, který by měl být naplněný láskou, nadějí a očekáváním. Měli bychom se radovat z každé maličkosti, která nás potká. I proto jsem moc ráda, že jsme se tady dnes po dvouleté covidové pauze znovu všichni setkali. Už nyní se moc těším, že si jedno z nejkrásnějších období roku letos společně opravdu užijeme,“ řekla u příležitosti zahájení adventního období na náměstí Míru starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

 

Adventní zastavení u Ludmily, které se letos konalo již podvacáté, ani letos nezklamalo. Bohatý program v podobě rozlévání vánoční polévky kolemjdoucím, tvůrčích dílen a divadelního představení pro děti, přilákal návštěvníky všech generací. V obležení byly i stánky adventních trhů nabízející tradiční vánoční sortiment. A nechybělo ani očekávané slavnostní rozsvícení vánočního stromečku, který pomáhaly děti vlastnoručně nazdobit.

 

„K adventu na Dvojce patří nejen kulturní a společenské akce, ale i sportovní vyžití. Po předchozích úspěšných sezónách proto znovuotevíráme kluziště v Grébovce a premiérově spouštíme provoz kluziště v novém volnočasovém areálu Jammertal v parku Folimanka. Věřím, že díky své lokaci si najde rychle své příznivce zejména z Podskalí nebo Nuslí,“ dodává místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

 

Vánoční trhy

Vánoční trhy na náměstí Míru a na Tylově náměstí jsou v plném proudu. Návštěvníky uvítají denně od 10:00 do 20:00, a to do 24. prosince. Na stáncích jsou k mání tradiční vánoční produkty, ozdoby, keramické betlémy, dřevěné hračky, výrobky z ovčího rouna, umělecké šperky a tradiční pochutiny. Na náměstí Míru již tradičně nechybí ani vánoční strom nebo betlém s jesličkami.

Giving Tuesday

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos městská část Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu na náměstí Míru. Do akce se může zapojit až do 17. prosince úplně každý. Stačí přinést psí nebo kočičí krmivo, hračky, hygienické potřeby apod. a vhodit je do připraveného sběrného kontejneru oranžové barvy.

Zdobení vánočních stromečků dětmi z MŠ a ZŠ

Přední část náměstí Míru bude i letos v prosinci patřit těm nejmenším. Děti a žáci mateřských a základních škol v Praze 2 ozdobí 1. prosince připravené vánoční stromečky a zazpívají si společně koledy. Stromky budou náměstí zdobit až do Nového roku. Ty nejkrásnější budou moci obdivovat i návštěvníci baziliky sv. Ludmily.

Bruslení v Praze 2

Bruslařská sezóna na Dvojce odstartuje 1. prosince. Kluziště v novém volnočasovém areálu Jammertal v parku Folimanka i v Havlíčkových sadech bude pro veřejnost otevřeno denně od 9 do 21 hodin. Bližší informace k provozu i možnosti rezervace ledních ploch naleznou občané na webu provozovatele www.jsmenalede.cz.

Cyklus adventních koncertů v kostelích Prahy 2

Letošní série adventních koncertů, které se konají 29. listopadu a 8. a 15. prosince, zavede posluchače do kostela Panny Marie Sedmibolestné, kostela sv. Štěpána a do kostela sv. Václava na Zderaze. Všechny koncerty jsou již tradičně zdarma.

Zpívání se zastupiteli

Během posledního adventu, v neděli 18. prosince, si mohou lidé přijít k bazilice sv. Ludmily na náměstí Míru zazpívat české koledy společně se svými volenými zástupci. Tradiční akce Zpívání se zastupiteli je zdarma a začíná v 15:00. Noty a texty budou k dostání na místě.

World Radio

  • Nalaďte pár stanic a všude uslyšíte totéž. Ty samé a obehrané songy. My však věříme, že jak jiné formy umění, tak i hudba má být různorodá. Hrajeme kvalitní hity z celého světa, ale i méně známé songy všech dob.

    We European People, z.s. are a member of ERIAC.

    RÁDIO JE PROJEKTEM SPOLKU EUROPEAN PEOPLE, Z.S.

Kontaktujte nás

Thámova 221/7
Praha 8 Karlín, 168 00
Česká republika
Mobile: +420 705 969 611
www.worldradio.eu
facebook


Kdo jsme?

  • Rádio pro všechny národnostní menšiny žijící v České republice.
    Hrajeme hudbu z celého světa.

Zapamatovat
World Radio vás žádá o souhlas s používáním vašich údajů pro následující účely:
Personalizované reklamy a obsah, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoj produktů. Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení. Vaše osobní údaje budou zpracovány a informace z vašeho zařízení (soubory cookie, jedinečné identifikátory a další údaje zařízení) mohou být uchovávány, používány a sdíleny s dodavateli třetích stran, případně používány konkrétně tímto webem nebo aplikací. Někteří dodavatelé mohou zpracovávat vaše osobní údaje na základě oprávněného zájmu, proti kterému můžete vznést námitku pomocí možností níže. Souhlas můžete zrušit přejetím na odkaz v dolní části této stránky nebo v našich pravidlech ochrany soukromí.
Akceptovať vše
Zamítnout vše
Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení
Soubory cookie, identifikátory zařízení nebo jiné informace mohou být uchovávány nebo přístupné na vašem zařízení pro účely, které vám byly předloženy.
Akceptovat
Zamítnout
Výběr personalizovaných reklam
Personalizované reklamy se mohou zobrazit na základě profilu o vás.
Akceptovat
Zamítnout
Hodnocení výkonnosti obsahu
Je možné hodnotit výkonnost a účinnost obsahu, který vidíte nebo na který reagujete.
Akceptovat
Zamítnout
Používání přesných údajů o geografické poloze
Vaše přesné údaje o geografické poloze lze použít k podpoře jednoho nebo více účelů. To znamená, že vaše poloha může být přesná do několika metrů.
Akceptovat
Zamítnout