fbpx
csenuk
Jacksonov kultovní Thriller má 40! Pravda / ČTK /Wikipedia/
in INFO

Jacksonov kultovní Thriller má 40!

Je to presne štyridsať rokov, čo vyšiel najpredávanejší hudobný album histórie

Súbežne s uvedením albumu Thriller sa na televíznej stanici MTV objavilo videoklipové stvárnenie titulnej piesne, ktoré odštartovalo novú éru vo vizuálnom prevedení hudby. Vo svojej dobe najdrahšie video, ktoré stálo 800-tisíc dolárov, natočil režisér John Landis. Takmer štrnásťminútový krátky film s hororovou tematikou ukázal tancujúcu zombie aj Jacksona s maskou vlkolaka.

Reč je, samozrejme o Michaelovi Jacksonovi a jeho nahrávke Thriller, ktorá sa zjavila na pultoch obchodov 30. novembra 1982. Z albumu sa predalo viac ako 110 miliónov kusov a to ho vynieslo na najvyššiu priečku predajnosti albumov v dejinách pop-music.

Album Thriller nahrával spevák, ktorý zomrel predčasne v roku 2009, od apríla do novembra 1982 v hollywo­odskom štúdiu Westlake Recording a jej producentom bol slávny Quincy Jones. Nahrávka vyšla v spoločnosti Epic Records a o dva roky neskôr album vyšiel aj vo vydavateľstve Supraphon aj vo vtedajšom Československu.

Media

World Radio

  • Nalaďte pár stanic a všude uslyšíte totéž. Ty samé a obehrané songy. My však věříme, že jak jiné formy umění, tak i hudba má být různorodá. Hrajeme kvalitní hity z celého světa, ale i méně známé songy všech dob.

    We European People, z.s. are a member of ERIAC.

    RÁDIO JE PROJEKTEM SPOLKU EUROPEAN PEOPLE, Z.S.

Kontaktujte nás

Thámova 221/7
Praha 8 Karlín, 168 00
Česká republika
Mobile: +420 705 969 611
www.worldradio.eu
facebook


Kdo jsme?

  • Rádio pro všechny národnostní menšiny žijící v České republice.
    Hrajeme hudbu z celého světa.

Zapamatovat
World Radio vás žádá o souhlas s používáním vašich údajů pro následující účely:
Personalizované reklamy a obsah, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoj produktů. Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení. Vaše osobní údaje budou zpracovány a informace z vašeho zařízení (soubory cookie, jedinečné identifikátory a další údaje zařízení) mohou být uchovávány, používány a sdíleny s dodavateli třetích stran, případně používány konkrétně tímto webem nebo aplikací. Někteří dodavatelé mohou zpracovávat vaše osobní údaje na základě oprávněného zájmu, proti kterému můžete vznést námitku pomocí možností níže. Souhlas můžete zrušit přejetím na odkaz v dolní části této stránky nebo v našich pravidlech ochrany soukromí.
Akceptovať vše
Zamítnout vše
Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení
Soubory cookie, identifikátory zařízení nebo jiné informace mohou být uchovávány nebo přístupné na vašem zařízení pro účely, které vám byly předloženy.
Akceptovat
Zamítnout
Výběr personalizovaných reklam
Personalizované reklamy se mohou zobrazit na základě profilu o vás.
Akceptovat
Zamítnout
Hodnocení výkonnosti obsahu
Je možné hodnotit výkonnost a účinnost obsahu, který vidíte nebo na který reagujete.
Akceptovat
Zamítnout
Používání přesných údajů o geografické poloze
Vaše přesné údaje o geografické poloze lze použít k podpoře jednoho nebo více účelů. To znamená, že vaše poloha může být přesná do několika metrů.
Akceptovat
Zamítnout