fbpx
World rádio na Silvestra uvede rozhlasovou hru v romském jazyce World radio / zdroj : romea.cz
in INFO

World rádio na Silvestra uvede rozhlasovou hru v romském jazyce

Rozhlasová hra v češtině se své  premiéry  dočkala 12. prosince v 17 hodin při příležitosti 2. narozenin World Radia a 31.prosince  bude dostupná na platformě Spotify, Google, Apple, Amazon a také  World rádio uvede v rámci speciálního silvestrovského vydání v 19:30 v romském jazyce 

 

„Budete-li se pohybovat delší dobu mezi Romy, neujde vám, že většina z nich věří na posmrtný život a duchy zemřelých, kteří je mnohdy navštěvují ve snech, aby jim něco sdělili. Je to věc, která k jejich životu odjakživa patří a kterou si předávají z generace na generaci,“ vysvětluje ředitel World Radia Pavel Petr. Dodává, že antologie povídek O mulo! přináší folklorně i literárně pozoruhodnou sbírku jednadvaceti autorů a autorek, která svým čtenářům nabízí tajemné a mnohdy i strašidelné texty, žánrově blízké hororkám.  

„Jedna z nich, povídka Já si vybral tebe od autorky Reny Horvátové, má v sobě mystiku, ale i ponaučení. To byl ostatně i jeden z důvodů, proč jsme si ji vybrali ke zpracovaní do romské rozhlasové hry,“ říká režisér a programový šéf World Radia Gerhard Hadi.

 

Prozrazuje, že příběh zavede posluchače na malebný venkov a přiblíží jim život mladé romské rodiny, která se právě nastěhuje do vysněného domu. V tu chvíli nikdo z nich netuší, jakým tragickým událostem budou zanedlouho čelit a zda se jim dalo zabránit.

 

Podle Hadiho byla příprava rozhlasové hry po scenáristické i dramaturgické stránce organizačně náročným projektem. Vedle hlavních postav bylo zapotřebí obsadit hned několik vedlejších rolí a velmi citlivě pracovat s různorodými charaktery jednotlivých postav. Nakonec se vedle profesionálních herců představí i neherci či známé osobnosti romské hudební scény.

„Vedle Michala Žoltáka, který dříve účinkoval v několika českých muzikálech, se představila také prozaička a moderátorka Iveta Kokyová, vynikající muzikant Tibor Žida nebo zpěvačka Jitka Matiová a další,“ upřesňuje Hadi.

 

Zpracování romské rozhlasové hry podpořil Magistrát hlavního města Prahy.

World Radio

  • Nalaďte pár stanic a všude uslyšíte totéž. Ty samé a obehrané songy. My však věříme, že jak jiné formy umění, tak i hudba má být různorodá. Hrajeme kvalitní hity z celého světa, ale i méně známé songy všech dob.

    We European People, z.s. are a member of ERIAC.

    RÁDIO JE PROJEKTEM SPOLKU EUROPEAN PEOPLE, Z.S.

Kontaktujte nás

Thámova 221/7
Praha 8 Karlín, 168 00
Česká republika
Mobile: +420 705 969 611
www.worldradio.eu
facebook


Kdo jsme?

  • Rádio pro všechny národnostní menšiny žijící v České republice.
    Hrajeme hudbu z celého světa.

Zapamatovat
World Radio vás žádá o souhlas s používáním vašich údajů pro následující účely:
Personalizované reklamy a obsah, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoj produktů. Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení. Vaše osobní údaje budou zpracovány a informace z vašeho zařízení (soubory cookie, jedinečné identifikátory a další údaje zařízení) mohou být uchovávány, používány a sdíleny s dodavateli třetích stran, případně používány konkrétně tímto webem nebo aplikací. Někteří dodavatelé mohou zpracovávat vaše osobní údaje na základě oprávněného zájmu, proti kterému můžete vznést námitku pomocí možností níže. Souhlas můžete zrušit přejetím na odkaz v dolní části této stránky nebo v našich pravidlech ochrany soukromí.
Akceptovať vše
Zamítnout vše
Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení
Soubory cookie, identifikátory zařízení nebo jiné informace mohou být uchovávány nebo přístupné na vašem zařízení pro účely, které vám byly předloženy.
Akceptovat
Zamítnout
Výběr personalizovaných reklam
Personalizované reklamy se mohou zobrazit na základě profilu o vás.
Akceptovat
Zamítnout
Hodnocení výkonnosti obsahu
Je možné hodnotit výkonnost a účinnost obsahu, který vidíte nebo na který reagujete.
Akceptovat
Zamítnout
Používání přesných údajů o geografické poloze
Vaše přesné údaje o geografické poloze lze použít k podpoře jednoho nebo více účelů. To znamená, že vaše poloha může být přesná do několika metrů.
Akceptovat
Zamítnout