fbpx
Turecko a Sýrie hlásí po nejsilnějším zemětřesení za poslední dekády přes 38 tisíc obětí ČTK/Reuters/TN.CZ/CNN
in INFO

Turecko a Sýrie hlásí po nejsilnějším zemětřesení za poslední dekády přes 38 tisíc obětí

Zemětřesení o síle 7,8 stupně udeřilo na jihozápadě Turecka nedaleko hranic se Sýrií v noci z neděle na pondělí. Otřesy se svou silou vyrovnaly nejsilnějšímu zemětřesení v Turecku v novodobé historii. V květnu 1939 zasáhlo zemětřesení o síle 7,8 stupně severovýchodní provincii Erzincan a vyžádalo si přes 30 tisíc mrtvých.

 

POMOC TURECKU A SÝRII PO NIČIVÉM ZEMĚTŘESENÍ

Pomoc Turecku a Sýrii po ničivém zemětřesení (znesnaze21.cz) 

foto : Reuters.com 

 

Při zemětřesení v Turecku zmizela i jedna Češka. V troskách domu ji hasiči nenašli

Čeští hasiči usilovně pracují na záchraně lidí zasypaných sutinami po zemětřesení v Turecku. Mezi lidmi, kteří se stále pohřešují, je i Češka, která v oblasti zasažené katastrofou žije. Ani třetí den po neštěstí po ní ale stále není ani stopy.
Při hledání zasypaných lidí se hasiči spoléhají zejména na speciálně vycvičené pátrací psy, kteří dokážou vyčenichat přeživší i pod sutinami. Používají také speciální štěrbinové termokamery, které dokáží vsunout do mezírek v sutinách až několik metrů pod trosky, nebo radar schopný detekovat tlukot srdce.

 

 

World Radio

  • Nalaďte pár stanic a všude uslyšíte totéž. Ty samé a obehrané songy. My však věříme, že jak jiné formy umění, tak i hudba má být různorodá. Hrajeme kvalitní hity z celého světa, ale i méně známé songy všech dob.

    We European People, z.s. are a member of ERIAC.

    RÁDIO JE PROJEKTEM SPOLKU EUROPEAN PEOPLE, Z.S.

Kontaktujte nás

Thámova 221/7
Praha 8 Karlín, 168 00
Česká republika
Mobile: +420 705 969 611
www.worldradio.eu
facebook


Kdo jsme?

  • Rádio pro všechny národnostní menšiny žijící v České republice.
    Hrajeme hudbu z celého světa.

Zapamatovat
World Radio vás žádá o souhlas s používáním vašich údajů pro následující účely:
Personalizované reklamy a obsah, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoj produktů. Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení. Vaše osobní údaje budou zpracovány a informace z vašeho zařízení (soubory cookie, jedinečné identifikátory a další údaje zařízení) mohou být uchovávány, používány a sdíleny s dodavateli třetích stran, případně používány konkrétně tímto webem nebo aplikací. Někteří dodavatelé mohou zpracovávat vaše osobní údaje na základě oprávněného zájmu, proti kterému můžete vznést námitku pomocí možností níže. Souhlas můžete zrušit přejetím na odkaz v dolní části této stránky nebo v našich pravidlech ochrany soukromí.
Akceptovať vše
Zamítnout vše
Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení
Soubory cookie, identifikátory zařízení nebo jiné informace mohou být uchovávány nebo přístupné na vašem zařízení pro účely, které vám byly předloženy.
Akceptovat
Zamítnout
Výběr personalizovaných reklam
Personalizované reklamy se mohou zobrazit na základě profilu o vás.
Akceptovat
Zamítnout
Hodnocení výkonnosti obsahu
Je možné hodnotit výkonnost a účinnost obsahu, který vidíte nebo na který reagujete.
Akceptovat
Zamítnout
Používání přesných údajů o geografické poloze
Vaše přesné údaje o geografické poloze lze použít k podpoře jednoho nebo více účelů. To znamená, že vaše poloha může být přesná do několika metrů.
Akceptovat
Zamítnout