fbpx
Czech English French German Hungarian Polish Serbian Slovenian Turkish Ukrainian
Vernisáž výstavy Mami, já nechci válku! zdroj: www.praha2.cz
in INFO

Vernisáž výstavy Mami, já nechci válku!

Ve vestibulu úřadu městské části Praha 2 na náměstí Míru byla dnes slavnostně zahájena další výstava. Mimořádně dojemná dětská svědectví o válce v podobě kreseb polských a ukrajinských dětí. Tak by se dala shrnout nová výstava s názvem Mami, já nechci válku! Ta je v prostorách radnice k vidění až do konce března.

Slavnostní vernisáže se v pondělí 20. února 2023 zúčastnila řada čestných hostí: ministryně obrany Jana Černochová, velvyslanec Litevské republiky Laimonas Talat-Kelpša, chargé d'affaires ukrajinského velvyslanství Vitaliy Usatyi, ředitelka Slovenského institutu v Praze Lubica Krenova, polský politolog, publicista a ředitel Polského institutu v Praze Maciej Ruczaj a zástupci polského velvyslanectví v ČR Paweł Piotrowski a Anna Boral nebo Kryścina Šyjanok z Kanceláře demokratických sil Běloruska v ČR. A u slavnostního zahájení nechyběli ani radní Prahy 2 nebo ředitelé základních škol. 

 

Samotná expozice obsahuje panely s historickými kresbami polských dětí z roku 1946 a také současné kresby ukrajinských dětí, vztahující se k aktuální ruské agresi proti Ukrajině. Jednotlivé obrazy a texty jsou spojené do tematických skupin: bitva, okupace, rodina, represe, odpor, zkáza, vítězství-naděje. Výstava tak má za cíl poukázat na skutečnost, že scénáře jednotlivých válek i emoční prožitky dětí jsou podobné.

Mami, já nechci válku!

World Radio

  • Nalaďte pár stanic a všude uslyšíte totéž. Ty samé a obehrané songy. My však věříme, že jak jiné formy umění, tak i hudba má být různorodá. Hrajeme kvalitní hity z celého světa, ale i méně známé songy všech dob.

    We European People, z.s. are a member of ERIAC.

    RÁDIO JE PROJEKTEM SPOLKU EUROPEAN PEOPLE, Z.S.

Kontaktujte nás

Thámova 221/7
Praha 8 Karlín, 168 00
Česká republika
Mobile: +420 705 969 611
www.worldradio.eu
facebook


Kdo jsme?

  • Rádio pro všechny národnostní menšiny žijící v České republice.
    Hrajeme hudbu z celého světa.

Zapamatovat
World Radio vás žádá o souhlas s používáním vašich údajů pro následující účely:
Personalizované reklamy a obsah, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoj produktů. Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení. Vaše osobní údaje budou zpracovány a informace z vašeho zařízení (soubory cookie, jedinečné identifikátory a další údaje zařízení) mohou být uchovávány, používány a sdíleny s dodavateli třetích stran, případně používány konkrétně tímto webem nebo aplikací. Někteří dodavatelé mohou zpracovávat vaše osobní údaje na základě oprávněného zájmu, proti kterému můžete vznést námitku pomocí možností níže. Souhlas můžete zrušit přejetím na odkaz v dolní části této stránky nebo v našich pravidlech ochrany soukromí.
Akceptovať vše
Zamítnout vše
Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení
Soubory cookie, identifikátory zařízení nebo jiné informace mohou být uchovávány nebo přístupné na vašem zařízení pro účely, které vám byly předloženy.
Akceptovat
Zamítnout
Výběr personalizovaných reklam
Personalizované reklamy se mohou zobrazit na základě profilu o vás.
Akceptovat
Zamítnout
Hodnocení výkonnosti obsahu
Je možné hodnotit výkonnost a účinnost obsahu, který vidíte nebo na který reagujete.
Akceptovat
Zamítnout
Používání přesných údajů o geografické poloze
Vaše přesné údaje o geografické poloze lze použít k podpoře jednoho nebo více účelů. To znamená, že vaše poloha může být přesná do několika metrů.
Akceptovat
Zamítnout