Czech English Ukrainian
Vodní prvek v Sadech Svatopluka Čecha Vodní prvek v Sadech Svatopluka Čecha Praha 2
in INFO

Osvěžení v novém brouzdališti láká děti, dospěláci pročítají úryvky Svatopluka Čecha. Praha 2 dokončila nový vodní prvek

Praha 2 zahájila provoz nového vodního prvku v Sadech Svatopluka Čecha. Ten se tak po celkové rekonstrukci stal opět dominantou parku. Soustavu vodotrysků a brouzdaliště, která jsou řízena automaticky, doplnila originální výzdoba v podobě úryvku z díla spisovatele Svatopluka Čecha. Rekonstrukce vodního prvku v centrální části parku vyšla radnici na cca 41 mil. Kč.

 

Praha 2 každoročně do svých parků investuje nemalé finanční prostředky, které jsou určeny na údržbu a dosadbu veřejné zeleně, čistotu parků, ale i rekonstrukci stávajících a výstavbu nových vodních prvků.

 

„Praha 2 je vyhlášená svými rozsáhlými parky a zelenými zákoutími, které patří díky naší pravidelné péči mezi nejvyhledávanější. Aby tomu bylo i nadále, pokračujeme v jejich rozvoji. Revitalizujeme nejen parky samotné, ale i jejich vodní prvky a rozšiřujeme síť pítek a mlžítek, které jsou zvlášť v horkém letním počasí v centru města velice vyhledávané. O to větší radost mám, že jsme v samém závěru léta stihli dokončit tolik očekávanou rekonstrukci vodního prvku v sadech Svatopluka Čecha. Nové fontány i brouzdaliště jistě návštěvníci parku ocení. Úryvek z knihy Pravý výlet pana Broučka do měsíce pak vodní prvek už jen povýšil na umělecké dílo,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

 

Proměnou prošel nejen stávající vodní prvek v západní části parku, ale i jeho bezprostřední okolí. Obnovy se dočkaly okolní chodníky i mobiliář parku, trávník u vodního prvku má automatické zavlažování. Samotný pomník slavného básníka a prozaika je pak romanticky osvětlen.

 

„Sady Svatopluka Čecha jsou od roku 2003 nemovitou kulturní památkou. Jejich revitalizace probíhá postupně. V roce 2018 byly nově vydlážděny cesty a rozšířena odpočinková zákoutí podél hlavních parkových cest. Později došlo k rekonstrukci dětského hřiště a opravě zahradnického domku MŠ Šumavská. Na základě přání občanů jsme pokračovali i ve zvelebení západní části parku a rekonstrukci vodního prvku. Vůbec nesložitější bylo technologické řešení projektu, vybudování podzemní části strojovny a technického zázemí. Z prvních nadšených reakcí návštěvníků je však jasné, že to stálo za to,“ dodal místostarosta Prahy 2 Jan Korseska, který má v gesci oblast financí, investic a dopravy.

World Radio

  • Nalaďte pár stanic a všude uslyšíte totéž. Ty samé a obehrané songy. My však věříme, že jak jiné formy umění, tak i hudba má být různorodá. Hrajeme kvalitní hity z celého světa, ale i méně známé songy všech dob.

    RÁDIO JE PROJEKTEM SPOLKU EUROPEAN PEOPLE, Z.S.

Kontaktujte nás

Thámova 221/7
Praha 8 Karlín, 168 00
Česká republika
Mobile: +420 705 969 611
www.worldradio.eu
facebook


Kdo jsme?

  • Rádio pro všechny národnostní menšiny žijící v České republice.
    Hrajeme hudbu z celého světa.

Zapamatovat
World Radio vás žádá o souhlas s používáním vašich údajů pro následující účely:
Personalizované reklamy a obsah, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoj produktů. Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení. Vaše osobní údaje budou zpracovány a informace z vašeho zařízení (soubory cookie, jedinečné identifikátory a další údaje zařízení) mohou být uchovávány, používány a sdíleny s dodavateli třetích stran, případně používány konkrétně tímto webem nebo aplikací. Někteří dodavatelé mohou zpracovávat vaše osobní údaje na základě oprávněného zájmu, proti kterému můžete vznést námitku pomocí možností níže. Souhlas můžete zrušit přejetím na odkaz v dolní části této stránky nebo v našich pravidlech ochrany soukromí.
Akceptovať vše
Zamítnout vše
Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení
Soubory cookie, identifikátory zařízení nebo jiné informace mohou být uchovávány nebo přístupné na vašem zařízení pro účely, které vám byly předloženy.
Akceptovat
Zamítnout
Výběr personalizovaných reklam
Personalizované reklamy se mohou zobrazit na základě profilu o vás.
Akceptovat
Zamítnout
Hodnocení výkonnosti obsahu
Je možné hodnotit výkonnost a účinnost obsahu, který vidíte nebo na který reagujete.
Akceptovat
Zamítnout
Používání přesných údajů o geografické poloze
Vaše přesné údaje o geografické poloze lze použít k podpoře jednoho nebo více účelů. To znamená, že vaše poloha může být přesná do několika metrů.
Akceptovat
Zamítnout