fbpx
Czech English French German Hungarian Polish Serbian Slovenian Turkish Ukrainian
Dana Račková
in Lidé

Dana Račková moderátorka

Additional Info

režisérka a moderátorka slovenského vysílání

 

Po studiu režie na bratislavské VŠMU a pražské DAMU, kterou v roce 2011 ukončila jako poslední absolventka zakladatele katedry Alternativního a loutkového divadla prof. Josefa Krofty, se věnuje divadlu, hudbě a dalším jevištním formám. Ve svých pouhých dvaceti šesti letech režírovala romský muzikál v Národním divadle, jako režisérka však preferuje nezávislou kulturní scénu. V roce 2016 založila vlastní divadelní skupinu Performalita, se kterou pravidelně uvádí své tituly v Dejvickém divadle a hostuje na dalších českých i zahraničních festivalech.

Je spoluzakladatelkou několika kapel. S vokálním kvartetem Milánosz koncertuje více jak 12 let a šíří povědomí o tradičních technikách slovanského folklóru, tzv. bílý zpěv, který zároveň učí.

"...lze bez nadsázky říci, že jde o nejlepší provedení ukrajinských lidových písní u nás." (R. L. Kindlerová: Sborník Národního muzea v Praze)

 

Živí se také jako event managerka či fundraiserka a managerka mezinárodních uměleckých projektů. Jako managerka pracovala pro Pražské Quadriennale 2015, taneční soubory Farma v jeskyni v DOX či Věra Ondrašíková a kol., ale také pro romskou cimbálovku Páni Muzikanti.

 

K moderování se dostala náhodou. „Byla to vždy tak trochu součást mojí práce jako event manažerky. Když se konal nějaký velký večer nebo festival, bylo potřeba něco říct a moderátor zrovna nebyl k sehnání. Takže jsem musela s návštěvníky komunikovat já. Pak mě už najímali různí organizátoři rovnou jako moderátorku. No a hřebíček klepnul po hlavičce Vojta Lavička, který mi na jednom festivalu řekl, že se moderování věnoval dlouho, a že pozná dobrého moderátora. Takže bych v tom měla rozhodně pokračovat! Prý jsem ho i párkrát rozesmála. Tak prostě pokračuju, no. Když to říká…“

 

Moderuje : SPECIÁLNÍ VYSÍLÁNÍ PRO MENŠINY  Slovensko  17:00

World Radio

  • Nalaďte pár stanic a všude uslyšíte totéž. Ty samé a obehrané songy. My však věříme, že jak jiné formy umění, tak i hudba má být různorodá. Hrajeme kvalitní hity z celého světa, ale i méně známé songy všech dob.

    We European People, z.s. are a member of ERIAC.

    RÁDIO JE PROJEKTEM SPOLKU EUROPEAN PEOPLE, Z.S.

Kontaktujte nás

Thámova 221/7
Praha 8 Karlín, 168 00
Česká republika
Mobile: +420 705 969 611
www.worldradio.eu
facebook


Kdo jsme?

  • Rádio pro všechny národnostní menšiny žijící v České republice.
    Hrajeme hudbu z celého světa.

Zapamatovat
World Radio vás žádá o souhlas s používáním vašich údajů pro následující účely:
Personalizované reklamy a obsah, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoj produktů. Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení. Vaše osobní údaje budou zpracovány a informace z vašeho zařízení (soubory cookie, jedinečné identifikátory a další údaje zařízení) mohou být uchovávány, používány a sdíleny s dodavateli třetích stran, případně používány konkrétně tímto webem nebo aplikací. Někteří dodavatelé mohou zpracovávat vaše osobní údaje na základě oprávněného zájmu, proti kterému můžete vznést námitku pomocí možností níže. Souhlas můžete zrušit přejetím na odkaz v dolní části této stránky nebo v našich pravidlech ochrany soukromí.
Akceptovať vše
Zamítnout vše
Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení
Soubory cookie, identifikátory zařízení nebo jiné informace mohou být uchovávány nebo přístupné na vašem zařízení pro účely, které vám byly předloženy.
Akceptovat
Zamítnout
Výběr personalizovaných reklam
Personalizované reklamy se mohou zobrazit na základě profilu o vás.
Akceptovat
Zamítnout
Hodnocení výkonnosti obsahu
Je možné hodnotit výkonnost a účinnost obsahu, který vidíte nebo na který reagujete.
Akceptovat
Zamítnout
Používání přesných údajů o geografické poloze
Vaše přesné údaje o geografické poloze lze použít k podpoře jednoho nebo více účelů. To znamená, že vaše poloha může být přesná do několika metrů.
Akceptovat
Zamítnout