fbpx
in Lidé

Paulina Kinga Dobosz žurnalistka, managerka a performerka

Additional Info

Moderuje:  Speciální vysíláni pro menšiny Polsko Mieszkamy tutaj | Premiéra:  Středa 17:00 | Reprízy: Čtvrtek 21:00 | Neděle 16:00

Narodila se na severu Polska, žije a pracujel v Praze. Jako performerka se věnuje zejména projektům site-specific, jako herečka hraje v různých filmech a inscenacích. Manažerský působí v několika pražských i mimopražských festivalech, jak filmových, tak divadelních. Miluje tančení a polské moře.

Vysílání pro menšiny v Polsku má za cíl podporovat kulturní a jazykovou rozmanitost etnických menšin, které žijí v této zemi. Program je navržen tak, aby respektoval a uznával kulturní dědictví menšin a poskytoval prostor pro vyjádření a sdílení jejich kultury s širším obecenstvem.

Hlavní prvky vysílání pro menšiny v Polsku zahrnují:

1. Jazyková rozmanitost: Rádio bude vysílat programy v jazycích, které jsou používané menšinami v Polsku, jako je němčina, ukrajinština, litevština, rusínština, slovenština a další. To umožní zachování jazykové identity menšin a podporu komunikace v jejich mateřském jazyce.

2. Kulturní programy: Vysílání bude prezentovat různorodé kulturní pořady, které reflektují folklór, hudbu, tance, literaturu a další umělecké vyjádření menšin. To umožní posluchačům lépe poznat a ocenit kulturní bohatství menšin v Polsku.

3. Zpravodajství a informace: Rádio bude poskytovat aktuální zpravodajství a informace o událostech, které se týkají menšin v Polsku, jak v jejich komunitách, tak v celé zemi. To umožní menšinám udržovat spojení s děním v Polsku.

4. Společenské a vzdělávací programy: Vysílání bude nabízet programy zaměřené na sociální a vzdělávací témata, která se týkají menšin. Tyto programy mohou zahrnovat diskuse, rozhovory a reportáže, které podporují porozumění a respekt mezi kulturami.

5. Interaktivita: Vysílání bude zapojovat posluchače pomocí hlasování, soutěží a možnosti posílat příspěvky. Tímto způsobem se posluchači stanou aktivními účastníky programu a mohou sdílet své názory a zážitky.

Vysílání pro menšiny v Polsku hraje klíčovou roli v udržování kulturní rozmanitosti a posilování sounáležitosti mezi všemi obyvateli země. Tato iniciativa podporuje otevřenost a respekt vůči menšinám a přispívá k vytváření společnosti, která si váží a chrání kulturní dědictví všech jejích občanů.

More in this category: Previous Dana Račková

World Radio

  • Nalaďte pár stanic a všude uslyšíte totéž. Ty samé a obehrané songy. My však věříme, že jak jiné formy umění, tak i hudba má být různorodá. Hrajeme kvalitní hity z celého světa, ale i méně známé songy všech dob.

    We European People, z.s. are a member of ERIAC.

    RÁDIO JE PROJEKTEM SPOLKU EUROPEAN PEOPLE, Z.S.

Kontaktujte nás

Thámova 221/7
Praha 8 Karlín, 168 00
Česká republika
Mobile: +420 705 969 611
www.worldradio.eu
facebook


Kdo jsme?

  • Rádio pro všechny národnostní menšiny žijící v České republice.
    Hrajeme hudbu z celého světa.

Zapamatovat
World Radio vás žádá o souhlas s používáním vašich údajů pro následující účely:
Personalizované reklamy a obsah, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoj produktů. Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení. Vaše osobní údaje budou zpracovány a informace z vašeho zařízení (soubory cookie, jedinečné identifikátory a další údaje zařízení) mohou být uchovávány, používány a sdíleny s dodavateli třetích stran, případně používány konkrétně tímto webem nebo aplikací. Někteří dodavatelé mohou zpracovávat vaše osobní údaje na základě oprávněného zájmu, proti kterému můžete vznést námitku pomocí možností níže. Souhlas můžete zrušit přejetím na odkaz v dolní části této stránky nebo v našich pravidlech ochrany soukromí.
Akceptovať vše
Zamítnout vše
Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení
Soubory cookie, identifikátory zařízení nebo jiné informace mohou být uchovávány nebo přístupné na vašem zařízení pro účely, které vám byly předloženy.
Akceptovat
Zamítnout
Výběr personalizovaných reklam
Personalizované reklamy se mohou zobrazit na základě profilu o vás.
Akceptovat
Zamítnout
Hodnocení výkonnosti obsahu
Je možné hodnotit výkonnost a účinnost obsahu, který vidíte nebo na který reagujete.
Akceptovat
Zamítnout
Používání přesných údajů o geografické poloze
Vaše přesné údaje o geografické poloze lze použít k podpoře jednoho nebo více účelů. To znamená, že vaše poloha může být přesná do několika metrů.
Akceptovat
Zamítnout