fbpx
in Lidé

Lucie Gabčová moderátorka národnostního vysílání - Balkán

Additional Info

moderátorka

Moderuje:  Speciální vysíláni pro menšiny Balkán Burada yaşıyoruz | Premiéra: Pátek 17:00 | Reprízy: Pondělí 21:00 | Neděle 17:00

 

Čtyři roky jsem studovala taneční konzervatoř a nyní jsem studentkou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy programu Blízkovýchodní studia se specializací na Turkologii. Jak už je z mých možná nevšedních studijních oborů patrné mou vášní je tanec a také vše, co se týče Turecka, ať už se jedná o jídlo literaturu, seriály a samozřejmě hudbu. Turecká hudba (arabesky, pop či rap) a poslední dobou také skladby interpretů z Balkánu (například Azis, Galena, Dafina Zeqiri či Butrint Imeri) tvoří velkou část mého playlistu a vlastní není den, kdy bych si některou z mých oblíbených skladeb nepustila.

Vysílání pro menšiny Balkánu je zaměřeno na podporu kulturního dědictví a jazykové rozmanitosti menšinových skupin žijících na Balkánském poloostrově. Program má za cíl posilovat kulturní identitu menšin a poskytovat prostor pro sdílení a oslavu jejich tradic a zvyklostí.

Hlavní prvky vysílání pro menšiny Balkánu zahrnují:

1. Jazyková rozmanitost: Rádio bude vysílat programy v různých jazycích používaných menšinami na Balkáně, jako je albánština, srbština, makedonština, rumunština, bulharština, řečtina a další. To umožní zachování jazykové identity menšin a podporu komunikace v jejich mateřském jazyce.

2. Kulturní programy: Vysílání bude prezentovat různorodé kulturní pořady, které představí folklór, hudbu, tance, literaturu a další umělecké projevy menšin. To umožní posluchačům poznávat a vážit si bohatství kulturního dědictví regionu.

3. Zpravodajství a informace: Rádio bude poskytovat aktuální zpravodajství a informace o událostech, které se týkají menšin na Balkáně, jak v jejich komunitách, tak v celém regionu. To umožní menšinám udržovat spojení s děním v jejich zemi.

4. Diskuze a rozhovory: Vysílání bude hostit diskuse a rozhovory s představiteli menšinových skupin, kde se budou diskutovat klíčová témata a otázky týkající se menšin na Balkáně.

5. Interaktivita: Vysílání bude zapojovat posluchače prostřednictvím hlasování, soutěží a možností posílat příspěvky. To umožní posluchačům aktivně přispívat k programu a sdílet své názory.

Vysílání pro menšiny Balkánu hraje důležitou roli v posilování kulturního dialogu a porozumění mezi různými menšinovými skupinami na Balkáně. Tato iniciativa podporuje respekt k různorodosti a přispívá k udržení a rozvoji kulturních kořenů menšin na tomto poloostrově.

World Radio

  • Nalaďte pár stanic a všude uslyšíte totéž. Ty samé a obehrané songy. My však věříme, že jak jiné formy umění, tak i hudba má být různorodá. Hrajeme kvalitní hity z celého světa, ale i méně známé songy všech dob.

    We European People, z.s. are a member of ERIAC.

    RÁDIO JE PROJEKTEM SPOLKU EUROPEAN PEOPLE, Z.S.

Kontaktujte nás

Thámova 221/7
Praha 8 Karlín, 168 00
Česká republika
Mobile: +420 705 969 611
www.worldradio.eu
facebook


Kdo jsme?

  • Rádio pro všechny národnostní menšiny žijící v České republice.
    Hrajeme hudbu z celého světa.

Zapamatovat
World Radio vás žádá o souhlas s používáním vašich údajů pro následující účely:
Personalizované reklamy a obsah, měření reklamy a obsahu, statistiky cílových skupin a vývoj produktů. Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení. Vaše osobní údaje budou zpracovány a informace z vašeho zařízení (soubory cookie, jedinečné identifikátory a další údaje zařízení) mohou být uchovávány, používány a sdíleny s dodavateli třetích stran, případně používány konkrétně tímto webem nebo aplikací. Někteří dodavatelé mohou zpracovávat vaše osobní údaje na základě oprávněného zájmu, proti kterému můžete vznést námitku pomocí možností níže. Souhlas můžete zrušit přejetím na odkaz v dolní části této stránky nebo v našich pravidlech ochrany soukromí.
Akceptovať vše
Zamítnout vše
Uchovávání a/nebo přístup k informacím na zařízení
Soubory cookie, identifikátory zařízení nebo jiné informace mohou být uchovávány nebo přístupné na vašem zařízení pro účely, které vám byly předloženy.
Akceptovat
Zamítnout
Výběr personalizovaných reklam
Personalizované reklamy se mohou zobrazit na základě profilu o vás.
Akceptovat
Zamítnout
Hodnocení výkonnosti obsahu
Je možné hodnotit výkonnost a účinnost obsahu, který vidíte nebo na který reagujete.
Akceptovat
Zamítnout
Používání přesných údajů o geografické poloze
Vaše přesné údaje o geografické poloze lze použít k podpoře jednoho nebo více účelů. To znamená, že vaše poloha může být přesná do několika metrů.
Akceptovat
Zamítnout